Kooste hallituksen kokousmuistiosta 9/23

Yhdistyksen hallitus kokousti 23.10. Kokouksessa käsiteltiin mm. seuraavia asioita:

Pisteemme Explon messuilla keräsi runsaasti kiinnostusta. Kiitos kaikille teille, jotka kävitte askartelemassa, pohtimassa, ostoksilla, tai muuten vain moikkaamassa! Yhteensä pisteellämme tavattiin reilu 800 samoajaa, oli kiva nähdä teistä jokaista!

Yhdistyksen syyskokouksen ajankohta ja paikka päätettiin. Syyskokous järjestetään Keskuskirjasto Oodin Ryhmätila 7:ssä sunnuntaina 26.11.2023 klo 12. Kokoukseen ovat tervetulleita kaikki yhdistyksen jäsenet. Kokouksessa esitellään toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2024, ja valitaan yhdistyksen hallitus! Jos olisit kiinnostunut liittymään joukkoomme, ja haluat tietää hallitustoiminnasta lisää, voit olla yhteydessä Instagramin, sähköpostin tai Discord-yhteisömme kautta!

Pinkkipartion vuoden 2024 jäsenretki tullaan järjestämään 26.-28.01.2024 Kotkassa! Lisätietoja retkestä tulossa myöhemmin.

Seuraavan kerran hallitus kokoustaa 20.11.!