Kooste hallituksen kokousmuistiosta 8/23

Yhdistyksen hallitus kokoontui jälleen 25.9. Kokouksessa käsiteltiin mm. seuraavia asioita:

Yhdistys on siirtymässä kahden vuosikokouksen malliin, joka edellyttää sääntöjen muutosta. Uusista säännöistä on tehtävä muutosilmoitus patentti- ja rekisterihallituksen yhdistysrekisteriin. Jahka uudet säännöt saadaan vahvistettua, on kuluvan syksyn aikana luvassa siis tälle vuodelle yhdistyksen toinen vuosikokous, johon kaikki jäsenet saavat osallistua!

Hallituksen jäsen Räsä ryhtyy johtamaan seuraavan jäsenretkemme suunnittelua ja toteutusta! Jäsenretken on tarkoitus tapahtua tammikuussa 2024. Haluaisitko osallistua jäsenretken suunnitteluun? Liity keskusteluun Discord-kanavallamme!

Yhdistyksen hyvän taloudellisen tilanteen ansiosta pystymme tekemään hankintoja tulevia tapahtumaosallistumisiamme varten! Ostoslistalle päätyivät esimerkiksi kätevät taittopöydät, maksutapahtumia helpottava maksupääte, sekä askartelutarvikkeita Explon messupisteellemme.

Seuraavan kerran hallitus kokoustaa 23.10.!