Kooste hallituksen kokousmuistiosta 10/23

Yhdistyksen hallitus kokousti 20.11. Kokouksessa käsiteltiin mm. seuraavia asioita:

Hallitus viimeisteli materiaalit sunnuntaina järjestettävää yhdistyksen ensimmäistä syyskokousta varten. Kaikki kokousmateriaalit löytyvät täältä! Syyskokous pidetään 26.11. Keskustakirjasto Oodin ryhmätilassa 7 klo 12, sekä Teamssissa. Kokoukseen ovat tervetulleita kaikki yhdistyksen jäsenet ja jäsenyydestä kiinnostuneet.

Kajolta tuttu Pinkkipartion Sateenkaarikohtaamo tekee paluun Pääkaupunkiseudun Partiolaisten kesäleiri Kimaralle 26.7.-3.8.2024. Aiomme tuoda Kimaralle reilun annoksen sateenkaarevaa ohjelmaa, Kohtaajien rekryn avaamme loppuvuodesta – jos haluat mukaan tekemään Sateenkaarikohtaamoa, pysy siis kuulolla!

Lisätietoa Pinkkipartion jäsenretkestä tammikuussa 2024 tulossa pian, ilmoittautuminen aukeaa joulukuun alussa!